Titulka   >  ŽIVOT V OBCI   >  Kultúra
publikované: 27.01.2016 10:01  //  aktualizácia: 17.10.2017 09:02  //  zobrazené: 4153

Zúgovanka

Zúgovanka je zmiešaná spevácka skupina, ktorá vznikla v r.2014 pri Miestnej organizácii Jednoty dôchodcov Slovenska v Močenku. Základ položili seniorky, ktoré sa stretávali v Klube dôchodcov ,  rady si  zaspievali a spájala ich láska k spevu.

V súčasnosti má spevácka skupina 16 členov. Vedúcim súboru je Marián Horváth , ktorý súčasne sprevádza súbor hrou na heligónke.

Na harmonike hrá František Rehák.

Vo svojom repertoári má zaradené ľudové piesne z blízkeho okolia , ale i iných regiónov. Za svoje trojročné pôsobenie sa môže skupina pochváliť množstvom vystúpení, či už na domácej pôde, alebo v okolí. Prináša radosť na rôznych podujatiach , či už národného charakteru, cirkevných udalostiach, alebo iných akciách. Pravidelne navštevuje Domovy pre seniorov v obci a okolí a svojím vystúpením sa snaží  spríjemniť  chvíle seniorom pri ich významných životných jubileách a sviatkoch. Naším zámerom je šíriť ľudovú pieseň , ktorá dokáže potešiť človeka na duši i mysli.   

Za svoju krátku existenciu sa podarilo speváckej skupine vydať v roku 2016 svoje prvé CD-čko pod názvom Zúgovanka vyhráva. Máme radosť, že naše piesne zostanú pre mnohé ďalšie generácie a sú prejavom úprimnej úcty k naším tradíciám. Sme kolektív priateľov, ktorí sa radi stretávajú, robia spevom radosť sebe , ale i mnohým ďalším.

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top