Titulka
publikované: 08.09.2015 08:24  //  aktualizácia: 27.03.2020 08:48  //  zobrazené: 2113

RSS

V rámci portálu mocenok.sk sme pre Vás pripravili aj informačný servis, pomocou ktorého môžete jednoduchým spôsobom získať vždy najaktuálnejšie články a oznamy z našich stránok.

RSS je skratkou pre "Really Simple Syndication". RSS je formát pre zlučovanie správ, obsahu stránok spravodajského charakteru. Využitie RSS je ale možné pri všetkom, čo je možné zredukovať na "malé články", napr. aktuality, oznamy na stránke a podobne. Keď je informácia o každej aktualite spracovaná do RSS formátu, resp. RSS kanála (RSS feed), je možné tieto informácie prezerať v špecializovanom programe (RSSPoint, RSSOwl, Feedreader,... ) Takýto program nazývaný tiež RSS agregátor pristupuje v užívateľom stanovených intervaloch na RSS súbor umiestnený na danom serveri na internete a sleduje zmeny. Ak na serveri pribudne článok, táto skutočnosť sa následne prejaví pridaním článku do RSS kanála. Po načítaní zmeny RSS agregátorom tento novú správu zobrazí a označí ako neprečítanú.

RSS kanály

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top