Titulka   >  ŽIVOT V OBCI   >  Organizácie
publikované: 15.07.2015 08:43  //  aktualizácia: 25.04.2016 14:38  //  zobrazené: 2154

Občianske združenie RUBÍN

Pozvánka

OZ RUBÍN oznamuje svojim členom a občanom, ktorí sa chcú stať členmi, že dňa 28.05.2016 o 15.00 hod sa koná výročná členská schôdza v spoločenskej sále obecného úradu s bohatým občerstvením. Členské známky v hodnote 4€ si môžete zakúpiť každý týždeň v utorok po 14.00 hod v kláštore u p. Szabovej, alebo na výročnej členskej schôdzi. Svoju účasť potvrďte na tel. č.0918771289 u p. Sabovej.


Občianske združenie RUBÍN je obnovou Zväzu zdravotne postihnutých ZO Močenok, ktorá pôsobila v obci Močenok 10 rokov a svojou činnosťou sa zaslúžila o rozvoj obce. OZ RUBÍN bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra v Bratislave dňa 6.6.2014 IČO: 42368413. Je to zmiešaná organizácia, ktorá združuje rôzne choroby zdravotne postihnutých občanov, ďalej dôchodcov a sympatizantov z obcí Močenok, Hájske, Horná Kráľová, Šaľa a Zbehy. Organizácia má toho času 200 členov.

Cieľom združenia je ochrana a podpora zdravia a vzdelávania a to s primárnym zameraním na zdravotne postihnutú skupinu obyvateľstva ako aj širokú verejnosť.


Ciele združenia budú napĺňané najmä týmito formami:

  • ochranou a presadzovaním záujmov znevýhodnených skupín;
  • pomocou občanom s ťažkým zdravotným postihnutím a ich rodinám poskytovaním všestrannej pomoci a služieb v sociálnej oblasti, za účelom prekonávania dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia;
  • odbornou technickou pomocou a poradenstvom, pri vytváraní vhodného prostredia pre občanov s ťažkým telesným postihnutím, pri odstraňovaní a prekonávaní architektonických bariér;
  • pomocou pri výbere vhodnej kompenzačnej pomôcky;
  • ochranou a podporou zdravia športovými aktivitami medzi zdravotne postihnutými deťmi a mládežou;
  • poskytovaním sociálnej pomoci;
  • zachovávaním a spoznávaním kultúrnych hodnôt;
  • zvyšovaním úrovne vzdelávania, výchovy ako i spoločenského uplatnenia prostredníctvom podpory vzdelávania a celoživotného vzdelávania;

Organizujeme liečebné a preventívne pobyty v kúpeľných zariadeniach.

V roku 2010 sme absolvovali rekondičný pobyt v Ždiari v hoteli MAGURA. Hotel MAGURA je situovaný v Monkovej doline v tichom prostredí s nádherným výhľadom na hrebene Belianskych Tatier. Tu sme mali možnosť navštíviť termálne kúpalisko Vrbov.

V roku 2011 v Sklených Tepliciach sme absolvovali ozdravujúci liečebný pobyt v kúpeľnom dome Park. Sklené Teplice sa nachádzajú v prekrásnom údolí Štiavnických vrchov a kúpele sú predurčené na liečbu pohybového ústrojenstva, ako aj na regeneráciu unaveného tela. Vhodné sú nielen pre pacientov ale aj pre širokú verejnosť, ktorí hľadajú pokoj , históriu, nádhernú prírodu a neobyčajnú termálnu vodu. Naši členovia si kúpeľný pobyt v Sklených Tepliciach veľmi pochvaľovali.

Na týždňovom pobyte sme boli v Senci hoteli Družba v roku 2010 a roku 2011, ktorý je v bezprostrednej blízkosti Slnečných jazier, kde sa nachádzajú krásne vodné plochy s peknou okolitou prírodou. Bol to pobyt s plnou penziou, vírivkou a klasickou masážou celého tela, ktorú sme si pochvaľovali a radi na ňu spomíname. Spestrením voľného času bolo hranie bowling, pri ktorom sme zažili veľkú zábavu.

V roku 2012 a 2013 sme absolvovali rekondičné pobyty do Liptovského Jána hotel AVENA, ktorý je situovaný v krásnom a tichom horskom prostredí Jánskej doliny. Neďaleko sa nachádza termálne kúpalisko Bešeňová a Lúčky, ktoré radi pri pobyte navštevujeme. Termálnu a liečivú vodu možno využiť pri kúpaní, napríklad v prírodnej liečivej vode v „kadi“ (ako ju miestni nazývajú) v Liptovskom Jáne a to úplne zadarmo. Liečivé účinky termálnej vody vyvierajúcej v Liptovskom Jáne objavili poddané Márie Terézie, ktoré chodili do vody z prameňa prať a všimli si jej blahodarne účinky. A tak aj Mária a aj uhorská šľachta sa začali v blahodarnej vode pravidelne máčať. Vďaka nej boli mladší a švárnejší. Niet teda divu, že v tejto dedinke je preto niekoľko kúpeľných hotelov a termálne kúpalisko.

V júni 2014 sme absolvovali liečebný pobyt v Dudinciach hotel Flóra, ktorý sa nachádza v okrajovej časti kúpeľnej zóny mesta Dudince. Dudince sú známe výnimočnou liečivou vodou.

Počas pobytov v kúpeľoch je poskytovaná plná penzia a možnosť využitia rôznych procedúr ako sú klasická masáž, parafínové zábaly, rašelina. elektroliečba, masážne kreslo, plynové vrece, vírivka, sauna.

V našej obci každý člen môže využívať klasickú masáž dvakrát do roka za polovičnú cenu od maséra Lukáša Rábeka.

Organizujeme tiež kultúrno-relaxačné pobyty napríklad navštívili sme Baziliku v Ostrihome a tento zájazd sme spojili s návštevou termálneho kúpaliska Štúrovo. Dvakrát do roka chodíme na termálne kúpaliská Podhájska, Veľký Meder, Győr, Vincov les.

Okrem relaxačných pobytov navštevujeme aj kultúrne podujatia. Radi sa kultúrne vyžívame v SND v Bratislave , kde sme mali možnosť si pozrieť operu Nabucco a Aida od Verdiho, balet Labutie jazero a Luskáčik od Čajkovského, činohru Tančiareň a Tri sestry od Čechova. S veľkým kultúrnym zážitkom sme odchádzali z muzikálu Osmy svetadiel na Novej scéne Bratislava. Divadlo Andreja Bagara v Nitre sme tiež niekoľkokrát navštívili a to muzikály Divotvorný hrniec od Jozefa Bednárika, Adam Šangala, Sladká Charity, Tisícročná včela, divadelné hry Statky zmätky, Sudcove starosti, Agáta hľadá prácu, Dievča bez vena, Gazdina roba.

V roku 2013 ZO Zväz zdravotne postihnutých oslávila 10. výročie od jej založenia s kultúrnym programom s tombolou a bohatým občerstvením. Každoročne sa zúčastňujeme súťaže vo varení guláša. V roku 2011 sme sa umiestnili na prvom mieste a v roku 2012 a 2013 sme získali tretie miesto. V predvianočnom čase sa radi stretneme na Mikulášskom posedení, kde každý člen si odnesie balíček. Za spoluúčasti poslancov v Močenku sme finančne pomohli rodine s postihnutým dieťaťom, ktorá bola za túto pomoc veľmi vďačná. Finančné prostriedky na činnosť OZ RUBÍN získavame od sponzorov, z rozpočtu obce a členských príspevkov.

 Výkonný výbor OZ RUBÍN

 

 

Predseda

 

Mgr. Eva Molnárová

 

Podpredseda

 

Štefan Pistovič

 

Pokladník

 

Edita Szabová

 

Tajomník

 

Gabriela Kováčová

 

Kultúrny referent

Gabriela Sabová, Darina Štangová

Veronika Dičérová

 

Revízna komisia

Gertrúda Velčická , Ladislav Szabo,

Valéria Pappová

 

Členovia

Eva Urbániková, Magdaléna Verešová, Vlasta Horehájová, Olívia Paštéková, Štefan Bleho

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top