Titulka   >  Oznamy
publikované: 08.03.2023 09:26  //  aktualizácia: 08.03.2023 09:30  //  zobrazené: 1225

Poďte triediť jedlé oleje s nami - informačná kampaň

Obrázok č.  1 -  Čo triediť ?
Do kontajnerov na triedenie oleja patria všetky jedlé tuky a oleje. Ako klasický repkový, slnečnicový alebo olivový, ktorý má v kuchyni každý, taktiež napríklad sójový, palmový, ľanový, sezamový – skrátka akýkoľvek jedlý olej. Rovnako tak môžete triediť aj tuky ako maslo, masť, margaríny, stužené rastlinné tuky na vyprážanie. To všetko môžete v PET fľaši vhodiť do nášho kontajnera. Do týchto kontajnerov však rozhodne nepatria technické alebo motorové oleje. Viac na www.triedimolej.sk!


 Obrázok č. 2 – Z akých potravín môžem triediť olej?
Väčšina produkcie odpadového oleja v domácnosti nepochádza z fritovania, ktoré síce máme všetci radi, ale z potravín. Tento olej môžete zlievať do PET fľaše, ideálne ju celú naplňte a dobre uzavrite. Naplnenú fľašu vhoďte do označeného kontajnera vo vašom okolí. Viac na www.triedimolej.sk!Obrázok č. 3 – Z ktorých ďalších dobrôt zostane po príprave olej a tuk ?
Olej na vytriedenie zostane aj po týchto vyprážaných dobrotách. Čo s ním? Vlejte ho do PET fľaše a tú po naplnení vhoďte do jedného z našich kontajnerov. 


 

Obrázok č. 4 – Skutočne nemáte doma žiaden olej k vytriedeniu?
Do PET fľaše môžete zliať nielen kuchynský olej, ale aj jedlé tuky ako masť, maslo, margaríny a ďalšie. Naopak motorové, mazacie a iné technické oleje do označeného kontajnera v našom meste nepatria. Viac na www.triedimolej.sk!

 


Obrázok č. 5 – Ktoré pevné tuky možno triediť ?

Vedeli ste, že okrem kuchynských olejov môžete triediť aj pevné tuky ako masť, maslo a ghí? Rozpustené a vychladnuté ich opatrne prelejte do pripravenej PET fľaše.

 

Obrázok č. 64 typy olejov, o ktorých ste určite nevedeli, že ich možno vytriediť
Vedeli ste, že vytriediť môžete aj olej z konzervovaných rybičiek alebo šalátovej zálievky?
Aké poznáte ďalšie potraviny, z ktorých je možno vytriediť olej ?

 

 

 Čo triediť – video
https://www.triedimolej.sk/wp-content/uploads/video-sk/co-triedit.mp4 

 

 

 

 

 

 

 

  • Obrázok č. 1
  • Obrázok č. 2
  • Obrázok č. 3
  • Obrázok č. 4
  • Obrázok č. 5
  • Obrázok č. 6

Prílohy

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top