Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 26.11.2023 18:54  //  aktualizácia: 27.11.2023 21:59  //  zobrazené: 597

Hodová svadba

Na močenských hodoch si návštevníci spoločenskej sály v sobotu 25.11.2023 pripomenuli viaceré ľudové tradície a zvyky.

Čepčenie mladej nevesty a ďalšie svadobné zvyky predviedla folklórna skupina Močenčanka. Ľudové piesne spievali členovia Zúgovanky, Močenskí speváci a Cantica. Posledné dve skupiny si vyskúšali  aj "hobla".

V rámci videoprojekcie hrala dychová hudba Močenská kapela a boli premietnuté krátke ukážky z divadelných vystúpení Michala Blehu. V Močenku úspešne pôsobil v ochotníckom divadle, v dychovej hudbe, vo folklórnom súbore, vo futbalovom klube, bol výtvarníkom... Prácu Michala Bleha na Hospodárskom dvore v Močenku priblížil vtedajší starosta Jozef Šuvada a ďalšie informácie prezradila jedna z dvanástich detí pána Michala Bleha Helena Petrányová.

Podujatie bolo realizované v rámci projektu "Naše korene."

 

Realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Foto: Lucia Sýkorová, Peter Sýkora

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top