Titulka   >  Spravodajstvo
publikované: 10.05.2023 13:10  //  aktualizácia: 10.05.2023 13:25  //  zobrazené: 789

Hasiči si pripomenuli sviatok sv. Floriána

Močenskí hasiči si v Kostole sv. Klimenta v Močenku pripomenuli sviatok svojho patróna sv. Floriána.

Zástupcovia hasičov, dekan dekanátu Močenok Peter Michalov, starosta obce Roman Urbánik a poslanec OcZ v Močenku Jozef Šuvada navštívili najstaršieho člena DPZ v Močenku Jozefa Eiselleho. Oslávenec, ktorý sa dožil životného jubilea 85 rokov, sa podujatia zo zdravotných dôvodov nemohol zúčastniť. 

Jozef Eiselle spomínal na zaujímavosti zo svojho dlhoročného pôsobenia v zbore. Pred viac ako 50 - timi rokmi v Močenku horel dom. Pán Eiselle z neho vyniesol dve malé deti. Pri vynášaní druhého mu začal horieť kabát. Duchaplne sa hodil na zem a kabát uhasil.

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top