Titulka   >  OBEC   >  Čestní občania obce
publikované: 14.07.2015 12:12  //  aktualizácia: 14.07.2015 12:21  //  zobrazené: 7678

prof.ThDr. Ivan Kútny, PhD.

Osobnosť profesora Ivana Kútneho, nášho významného rodáka, je veľmi dobre známa v akademickej obci nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Svoje štúdiá absolvoval na filozofickej a teologickej fakulte v Ríme. Postgraduálne štúdium v oblasti teológie a etiky zvŕšil v roku 1993 na Akadémii Alfonsiana v Ríme. Je uznávaný morálny teológ, ktorý prednáša na viacerých slovenských univerzitách a vo svojom odbore vydal niekoľko vedeckých publikácií. 13. júna 2005 vymenoval prezident SR Ivan Gašparovič Ivana Kútneho za profesora. Profesor Kútny sa hrdno hlási k svojmu rodisku a pravidelne navštevuje najvýznamnejšie podujatia obce.

 

Obecné zastupiteľstvo v Močenku na svojom 10. mimoriadnom zasadnutí konaného dňa 28. augusta 2013 Uznesením č. 6/M/2013 schválilo prof. ThDr. Ivanovi Kútnemu, PhD. čestné občianstvo obce Močenok hlasmi všetkých prítomných poslancov za šírenie dobrého mena obce Močenok na Slovensku i v zahraničí a za obohatenie ľudského poznania vynikajúcimi tvorivými výkonmi v morálnej teológie a etiky. Čestné občianstvo bolo udelené pri významnom 900. výročí prvej písomnej zmienky o obci Močenok v Zoborskej listine.

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top