Titulka   >  ÚRAD
publikované: 15.07.2015 09:24  //  aktualizácia: 15.07.2015 09:25  //  zobrazené: 5563

Domov dôchodcov

Budova patrí Rímskokatolíckej cirkvi Biskupstva Nitra. Po rozsiahlej rekonštrukcii objektu bol DD otvorený 01.03.1996, ale prví obyvatelia sa príjímali až 03.03.1996. Domov patril v tom období pod Krajský úrad Nitra a bol súčasťou Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb, Dolnočermánska ul. Nitra. 01.01.1998 sa DD odčlenil a vznikol samostatný právny subjekt DD Močenok. Od 01.07.2002 patrí DD pod Obecný úrad Močenok. V zariadení je kapacita pre 40-tich obyvateľov, ktorí sú ubytovaní v dvojposteľových izbách. Takže v domove sa nachádza dvadsať izieb. Izby sú vybavené štandartnou výbavou to znamená postele, nočné stolíky, stôl stoličky, oddelené skrine a umývadlo.

Na prízemí sa nachádzajú kancelárie, práčovňa, šatne a sociálne zariadenie pre zamestnancov, dielňa, jedáleň , kuchyňa s príručnými skladmi.

Na prvom poschodí sa nachádza izba sestier, izby obyvateľov, sociálne zariadenia pre obyvateľov, kuchynka a spoločenská miestnosť s televízorom. Zo spoločenskej miestnosti je východ do parkovej záhrady, kde sa nachádza záhradný altánik a lavičky, ktoré slúžia pre oddych obyvateľov. Na druhom poschodí sú izby obyvateľov, kaplnka, kancelária vrchnej a sociálnej sestry, spoločenská miestnosť s televízorom, sociálne zariadenia pre obyvateľov. V kuchyni sa pripravuje jedlo pre obyvateľov DD, zamestnancov a ťažko telesne postihnutých občanov Močenka, ktorým sa strava za pomoci príbuzných alebo sociálnych pracovníkov donáša do domácností. Varí sa tu podľa platného diétneho systému. V kaplnke býva bohoslužba raz do týždňa. Počas dňa sa obyvatelia môžu voľne pohybovať po okolí. Do zariadenia sa príjímajú uchádzači podľa platného poradovníka, ktorí je k nahliadnutiu vo vestibule budovy. Celý chod DD zabezpečuje 22 - členný kolektív zamestnancov.

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.ÚRAD

ÚRADNÁ TABUĽA

Fotogalérie

GM 2021

GM 2021

139

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top