Titulka   >  ÚRAD
publikované: 15.07.2015 09:24  //  aktualizácia: 15.07.2015 09:25  //  zobrazené: 4077

Domov dôchodcov

Budova patrí Rímskokatolíckej cirkvi Biskupstva Nitra. Po rozsiahlej rekonštrukcii objektu bol DD otvorený 01.03.1996, ale prví obyvatelia sa príjímali až 03.03.1996. Domov patril v tom období pod Krajský úrad Nitra a bol súčasťou Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb, Dolnočermánska ul. Nitra. 01.01.1998 sa DD odčlenil a vznikol samostatný právny subjekt DD Močenok. Od 01.07.2002 patrí DD pod Obecný úrad Močenok. V zariadení je kapacita pre 40-tich obyvateľov, ktorí sú ubytovaní v dvojposteľových izbách. Takže v domove sa nachádza dvadsať izieb. Izby sú vybavené štandartnou výbavou to znamená postele, nočné stolíky, stôl stoličky, oddelené skrine a umývadlo.

Na prízemí sa nachádzajú kancelárie, práčovňa, šatne a sociálne zariadenie pre zamestnancov, dielňa, jedáleň , kuchyňa s príručnými skladmi.

Na prvom poschodí sa nachádza izba sestier, izby obyvateľov, sociálne zariadenia pre obyvateľov, kuchynka a spoločenská miestnosť s televízorom. Zo spoločenskej miestnosti je východ do parkovej záhrady, kde sa nachádza záhradný altánik a lavičky, ktoré slúžia pre oddych obyvateľov. Na druhom poschodí sú izby obyvateľov, kaplnka, kancelária vrchnej a sociálnej sestry, spoločenská miestnosť s televízorom, sociálne zariadenia pre obyvateľov. V kuchyni sa pripravuje jedlo pre obyvateľov DD, zamestnancov a ťažko telesne postihnutých občanov Močenka, ktorým sa strava za pomoci príbuzných alebo sociálnych pracovníkov donáša do domácností. Varí sa tu podľa platného diétneho systému. V kaplnke býva bohoslužba raz do týždňa. Počas dňa sa obyvatelia môžu voľne pohybovať po okolí. Do zariadenia sa príjímajú uchádzači podľa platného poradovníka, ktorí je k nahliadnutiu vo vestibule budovy. Celý chod DD zabezpečuje 22 - členný kolektív zamestnancov.

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top