Titulka
publikované: 08.08.2017 12:27  //  aktualizácia: 08.08.2017 13:54  //  zobrazené: 715

Pozývame záujemcov na súťaž vo varení guláša a pečení smotanového koláča

Dni Obce Močenok sa budú konať 15. - 17. septembra 2017 v areáli obecného úradu. Súťaž vo varení guláša a pečení smotanového koláča sa uskutoční v sobotu 16.septembra 2017.

 

X. ročník súťaže vo varení guláša "Močenský kotlík"

Miesto konania: areál obecného úradu v Močenku
Dátum konania: 16. 09. 2017, prezentácia od 9.00 h
Pravidlá súťaže: Družstvo sa skladá aspoň z troch členov. Organizátor zabezpečí priestor na varenie, jednu lavicu a stôl, 100 misiek a lyžíc, chlieb, drevo na kúrenie a možnosť odberu pitnej vody.  Súťažiaci si sami zabezpečia: kotlík, stojan (v prípade voľného ohňa podložku proti spáleniu trávy), náradie na prípravu dreva, náradie na varenie a suroviny na prípravu, prístrešok podľa vlastného uváženia.
Technické podmienky: Každému družstvu bude náhodne pridelené poradové číslo pri preberaní vzorky uvareného guláša na hodnotenie porotou. Na hodnotenie pre porotu sa odovzdávajú vzorky gulášov v miskách pridelených organizátorom. Postupnosť odovzdávania vzoriek k degustácii na určené miesto si súťažiaci určujú po vzájomnej dohode s organizátormi.
Príprava jedál: Všetky suroviny si zabezpečujú súťažiaci a sú za ich kvalitu a hygienickú nezávadnosť plne zodpovední !!! Súťažiaci majú k dispozícii čas na varenie do 15.30 hod.
Hodnotenie: Oceňovať sa budú guláše, ktoré sa podľa hodnotenia poroty umiestnia na prvých troch miestach.

       

 

 

 

    

 

 

Informovať a prihlásiť sa môžete na tel. čísle 0907/ 759 854 alebo 037/655 23 70.

 

 

VI. ročník súťaže v pečení tradičných smotanových koláčov - „Smatankový koláč“

Miesto konania: areál obecného úradu v Močenku
Dátum konania: 16. 09. 2017, prezentácia od 9.00 h
Pravidlá súťaže: Upečené smotanové koláče prinesú súťažiaci v priebehu dopoludnia do budovy obecného úradu, kde ich prevezmú organizátori.
Technické podmienky: Každej súťažiacej/súťažiacemu bude pridelené poradové číslo, pod ktorým bude porota hodnotiť kvalitu koláča. Všetky suroviny si zabezpečujú súťažiaci a sú za ich kvalitu a hygienickú nezávadnosť plne zodpovední.
Hodnotenie: Oceňovať sa bude podľa hodnotenia poroty najlepší koláč.

 

 

 

 

 

 

 

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top