Titulka
publikované: 07.06.2017 16:06  //  aktualizácia: 07.06.2017 16:20  //  zobrazené: 159

Výstava krojovaných bábik z celého Slovenska v Piešťanoch

Výstava potrvá do 25. júna

Už tretí rok je súčasťou otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch aj výstava krojovaných bábik. V priestoroch Mestského kultúrneho strediska sa ich tento raz zišlo až 134 zo všetkých regiónov Slovenska. Organizátorkou je Piešťanka Veronika Cétliová, ktorá je jednou z nadšených bábikárok. Aj vďaka nej krojované bábiky reprezentujú Slovensko po celom svete. Záujem o výstavu zo strany bábikárok i návštevníkov každý rok narastá.

 Medzi 224 bábikami sú aj tieto z regiónu Nitra. Sediaca bábika a muž za ňou sú z Hájskeho, ktoré láskavo zapožičala pani Helenka Szárazová-Netriová a ostatné bábiky sú z Močenku, ktoré láskavo zapožičala pani Kristína Vlasáková-Szabová členka folklórnej skupiny Močenčanka. Je sa načo pozerať!

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top